Šport

Upravni odbor Mure sprejel odstop trenerja Zlatka Gaborjaponedeljek, 17.04.2017

avtor: T. K.; foto: Aleš Cipot
Med vodilnimi pomurskimi tretjeligaši se očitno nadaljuje trend hitrega zamenjavanja trenerjev. Potem ko je po le enem porazu pri Nafti "odletel" Slobodan Djurić, je sedaj upravni odbor Mure po dveh slabših predstavah črno-belih sprejel odstop trenerja Zlatka Gaborja.
Gabor je ponudil odstop po domačem remiju Mure z Beltinci v zadnjem krogu in visokem porazu črno-belih v Lendavi proti Nafti v krogu pred tem. Katastrofalna sta bila predvsem oba druga polčasa Sobočanov, ko so igralci nerazumljivo padli in ko se Gaborju niso posrečile določene zamenjave in taktike, čeprav je res, da v obeh tekmah ni mogel računati na poškodovana Mihaela Karasa in Boruta Lukača (ta se je poškodoval v drugem polčasu v Lendavi). Morda se je še bolj kot to Gaborju maščevalo, da je pred pričetkom spomladanske sezone na veliko napovedoval, da bo Mura do konca sezone zmagala vse tekme, zdaj pa se je izkazalo, da sta Nafta in Beltinci zanjo povsem drug kaliber kot Rakičan, Čarda, Polana in drugi "manjši" klubi. Je pa res, da je Mura še vedno na drugem mestu (pet točk za Nafto) in ima še vse možnosti, da se uvrsti v drugo ligo. Konkurenta iz Odranec so namreč črno-beli jeseni v Odrancih že premagali s 4 : 2. In kdo bo zdaj nov trener Mure? Nekateri govorijo, da bo do konca sezone klub vodil Murin dvojec Damjan Ošlaj-Matjaž Jakopič, v javnosti pa se pojavlja ime Borisa Radoša, prost je tudi Bogdan Črnko, mnogi pa si na klopi Sobočanov želijo nekoč uspešnega Anteja Šimundžo, vendar le-tega še vedno veže profesionalna pogodba z Mariborom. In še malce za hec: jasno je, da pa nov trener nikakor ne bo Marijan Pušnik.
oglasno sporočilo
Ocena
Ocena
Komentiraj
Ni komentarjev.
E-NOVICE
Prijavite se na pomurske elektronske novice.
POŠLJI
VESTNIK
NAJBOLJ KOMENTIRANO
Anketa Večera: Občani zaznavajo razvoj Pri časopisu Večer so objavili rezultate javnomnenjske raz... » več
Odločitev delovnega sodišča: MOMS mora vzeti Sabino Gutalj nazaj v službo Delovno sodišče v Mariboru je ugodilo tožbi nekdanje prav... » več
Šokirana Radgona izgubila v Bakovcih, ki so prevzeli vodstvo Derbi v I. MNZ Murska Sobota med vodilnima ŠNK Radgono in ... » več