Šport

Področno posamično osnovnošolsko prvenstvo v šahusobota, 07.01.2017

avtor: T. K.
OŠ I Murska Sobota in Šahovsko društvo Radenska Pomgrad sta v šolskih prostorih pripravila področno posamično osnovnošolsko prvenstvo v šahu.
 Sodelovalo je okrog 100 šahistov, najboljši med njimi pa se bodo udeležili prihajajočega državnega prvenstva za osnovnošolce v Kranju. Mladi šahisti so igrali pod budnim očesom nekaterih svojih staršev, mentorjev in sodnikov. Med 9-letniki se je uvrstil na prvo mesto Jure Kumin iz Osnovne šole III Murska Sobota, med 12-letniki je zmagal Mak Kovač iz Osnovne šole I Murska Sobota, med 15-letniki je postal prvak Pomurja Nejc Hanc iz Osnovne šole Sveti Jurij na Goričkem. Med dekleti do 9 let se je uvrstila na prvo mesto Gabrijela Narat iz Osnovne šole Tišina, med 12-letnicami je bila najboljša Vita Kološa Kušej iz Osnovne šole III Murska Sobota, med najstarejšimi dekleti je zmagala Liza Kisilak iz Osnovne šole Sveti Jurij.
V soboto, 21. januarja, bo na OŠ I še področno posamezno klubsko prvenstvo. V začetku februarja bo na soboški šoli področno ekipno osnovnošolsko prvenstvo, že v torek, 10. januarja ob 18. uri pa bo v društvenih prostorih Radenske Pomgrada v Murski Soboti še prvi letošnji mesečni hitropotezni šahovski turnir.
Ocena
Ocena
Komentiraj
Ni komentarjev.
Pokal NZS: Hotiza – Krka 1 : 2 (0 : 0) - V prvem krogu pokala Nogometne zveze S... » več
2. SNL: Mura "razbila" bivšega prvoligaša - V 2. krogu 2. SNL je Mura na domač... » več
Sinu spominska dirka Marka Slaviča - Na hipodromu v Ljutomeru so potekale kasašk... » več